logo

İstanbul Teknik Üniversitesi'nin teknoloji geliştirme bölgesi.

İletişim İTÜ Teknopark A.Ş.
İTÜ Tasarım ve Prototip Merkezi Binası Reşitpaşa Mah. Katar Cad. No:2/41 İç kapı: 1 34469 Sarıyer, İstanbul, Türkiye
info@1773ituteknopark.com
#
BASIN Mart 6, 2024

Girişim Hızlandırma programımızın ilk dönemini başarıyla tamamlayan 10 girişimin sahne aldığı Demoday düzenleyerek, girişimcilerimizi yatırımcılarla, fon yöneticileriyle bir araya getirdik.

Girişim Hızlandırma programımızın ilk dönemini başarıyla tamamlayan 10 girişimin sahne aldığı Demoday düzenleyerek, girişimcilerimizi yatırımcılarla, fon yöneticileriyle bir araya getirdik.

1773 İTÜ Teknopark’ta 28 Şubat 2024 günü gerçekleştirilen Demo Day’24, 1773 Girişim Hızlandırma Programı’na katılan girişimleri yatırımcılarla bir araya getirdi. Etkinlikte “Uçtan Uca Girişimcilik Ekosistemi” konulu panelde yatırımcılar girişimcilere rehberlik edecek önemli bilgiler paylaştı.

1773 İTÜ Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Bülent Güloğlu, Demo Day’24 açılışında bir konuşma yaptı. Prof. Dr. Güloğlu, tematik alanlarda proje aşamasından ticarileşme aşamasına kadar tüm girişimlere 1773 İTÜ Teknopark olarak önderlik etmek istediklerini vurguladı. Prof. Dr. Güloğlu, “İTÜ olarak sanayi ile işbirliği gerçekleştiren en önemli üniversitelerden biriyiz. Demo Day önemli bir etkinlik ve gelecekte de yenileriyle sürecek,” dedi ve katılımcılara teşekkür etti.

İTÜ GİNOVA Genel Müdürü Doç. Dr. Adnan Veysel Ertemel 1773 İTÜ Teknopark bünyesindeki ilk girişim hızlandırma programının demo’sunu gerçekleştirdiklerine dikkat çekti. Doç. Dr. Ertemel, “Üniversitemizde inanılmaz bir potansiyel mevcut, çok yetenekli öğrencilerimiz var. Bu programdan unicorn’lar gibi başarılı girişimlerin çıkacağına inanıyoruz,” dedi.

“Uçtan Uca Girişimcilik Ekosistemi” panelinde WePlay Ventures’ten Gülsüm Önder moderatörlüğünde Domino Ventures Genel Müdürü Yağız Karadeniz, Lima Ventures Kurucu Ortağı Ahmet Argun ve Mastra Partners Kurucu Ortağı Dr. Abdurrahman Kılıç girişimcilerle buluştular. Seminerde erken aşamalı girişimlerin taşıdığı önem, yatırımın bir amaç değil araç olması, girişim kadar girişimcinin taşıdığı önem ve doğru iletişim, kendini ayrıştırabilme ve mentörlüğün önemi gibi konular ele alındı. Yatırımcılar daha sonra girişimcilerden gelen sorulara cevap verdi.

1773 Girişim Hızlandırma Programı’na katılan 10 girişim, gerçekleştirdikleri sunumlarla kendilerini tanıtma imkânı buldu ve yatırımcılardan kendilerine yöneltilen soruları yanıtladılar.

Demo Day’24’te 1773 Girişim Hızlandırma Programı’nı başarıyla bitiren girişimlere katılım sertifikaları takdim edildi.

WhatsApp ile Bizimle İletişime Geçin
1