logo

İstanbul Teknik Üniversitesi'nin teknoloji geliştirme bölgesi.

İletişim İTÜ Teknopark A.Ş.
İTÜ Tasarım ve Prototip Merkezi Binası Reşitpaşa Mah. Katar Cad. No:2/41 İç kapı: 1 34469 Sarıyer, İstanbul, Türkiye
info@1773ituteknopark.com
#

Ana Sayfa >

tpix
GİRİŞİMCİLER İÇİN 1773 İTÜ TEKNOPARK

1773 Girişim Hızlandırma Programı

İTÜ’nün yeni kuluçka merkezi 1773 İTÜ Teknopark bünyesinde çalışmalarına başladı!

Bu kapsamda Türkiye’nin en seçkin girişimlerini bir araya getirecek ve onlara kendi ihtiyaçlarına özel destekler sunacak “1773 İTÜ Teknopark Girişim Hızlandırma Programı” başvurularınızı bekliyor. 

Kimler Başvurmalı?

Program sadece fikir aşamasındaki girişimleri değil, her aşamada İTÜ’nün desteğinden faydalanabilecek, büyümesini daha da hızlandırmayı isteyen girişimleri hedefliyor.

 

Kaç gruba hızlandırma desteği verilecek?

3 aylık dönem halinde işleyecek programa, her dönemde kontenjanımız dahilinde girişim kabul edeceğiz. Bu girişimleri tüm Türkiye’den gelecek başvurular içinden, İTÜ öğrencisi veya mezunu kurucuları olan girişimlerden, akademik girişimcilerden ve Ginova da düzenlenen Jumpstart eğitimlerini tamamlamış demoday de derece elde eden girişimcilerden seçeceğiz.

Hangi teknoloji alanları başvurabilir?

Seçim kriteri olarak iş fikirlerini belirli bir aşamaya getirmiş, daha önce fikrini müşteri önünde denemeye yönelik çaba göstermiş ve bir takım sonuçlar almış
girişimlere öncelik vereceğiz. Programımız, sadece yazılım, oyun, mobil uygulama gibi alanlarla sınırlı değil, İTÜ’nün 13 ayrı fakültesinde eğitim ve öğretimi sürdürülen teknoloji alanları başta olmak üzere tüm teknoloji girişimlerine açık bir program olacak

Hızlandırma programının yapısı nasıl?

Bu yeni programda kalabalık gruplar halinde standart eğitimler ve doğrudan girişimcilik tecübesi sınırlı mentörler olmayacak. Seçilen her girişimin her biriyle önce bir ihtiyaç analizi çalışması yapacağız. Girişimcilerle birlikte belirlenen gelişme ve destek ihtiyaçlarına göre her bir girişim için özel bir gelişim programı uygulanacak.

Program boyunca her gruba atanan bir koç aracılığı ile grubun performansı desteklenecek ve takip edilecek. İTÜ’nün geniş mezun ve paydaş ağı bu girişimler için harekete geçirilecek. İTÜ Ginova Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi ile işbirliği içinde yürüteceğimiz bu programda İTÜ’lü girişimlere İTÜ Ginova da ayrıca ek eğitim ve mentorluk hizmetleri sunacak.

Süreç boyunca tüm gruplar kendi ihtiyaç durumlarına ve satış performanslarına uygun melek yatırımcı ve yatırım fonlarıyla tanıştırılacak, yatırım süreçlerinde girişimcinin yanında müzakere ve hukuk desteği de verilecek. Girişimcilere fikri mülkiyetlerini korumaları için patent ve markalaşma desteği verilecek.

Programa katılımın bir bedeli var mı?

Bu seçkin program, girişimcilerden hiçbir bedel veya hisse opsiyon karşılığı istenmeden verilecek. Tek beklentimiz başarılı girişimci grupların program
süresince işleriyle birlikte sadece bu programı takip etmeleri. 

Odaklanma amacıyla, aynı anda birden fazla kuluçka veya hızlandırma programını takip eden grupların, bir önşart olarak program süresince sadece bizimle çalışmasını istiyoruz.

Program sonrası destekler sona mı eriyor?

Üç aylık dönemin sonunda başarılı girişimler 1773 İTÜ Teknopark’a proje başvurusu yaparak kuluçka merkezimizde teknopark desteklerinden yararlanan firmalar arasına katılmaya davet edilecek. 

Ayrıca programa kabul edilmiş tüm gruplarla iletişimimizi hiç kesmeyip, hazır olduklarında onları da kuluçka merkezine davet edebileceğiz.

Başvuru için:

 

WhatsApp ile Bizimle İletişime Geçin
1