logo

İstanbul Teknik Üniversitesi'nin teknoloji geliştirme bölgesi.

İletişim İTÜ Teknopark A.Ş.
İTÜ Tasarım ve Prototip Merkezi Binası Reşitpaşa Mah. Katar Cad. No:2/41 İç kapı: 1 34469 Sarıyer, İstanbul, Türkiye
info@1773ituteknopark.com
#

Ana Sayfa >

tpix
Prototipleme & Üretim Merkezi

Üretim Hizmetleri

İşleme Merkezi, Torna & Erozyon

Ar-Ge çalışmalarındaki özgün tasarımları üretebilme kabiliyeti olan 5 eksenli dik işleme merkezi, C ve Y eksenli torna ile fonksiyonel prototipleme ve ilk seri üretim ekipmanları üretilebilir. Talaşlı imalat alanındaki üretim kabiliyetlerinin neredeyse tümü gerçekleştirilebilmektedir. 

Dalma ve Tel Erozyon makineleri ile çok hassas(0,000Xmm) toleranslı parçaların üretimi gerçekleştirilebilir, sertleştirme uygulanmış metaller sorunsuz işlenebilir. Havacılık sektöründeki gibi kritik kullanımı olan yüksek fonksiyonlu parçaların üretimi gerçekleştirilebilir.

Metal ve plastik malzemeler ile motor ve mekanik aktarım parçaları, makine parçaları, seri imalat kalıpları, maçaları ve benzeri parçaları, konstrüksyon parçaları, fonksiyonel ve final prototipleme gibi alanlarda üretimler yapılabilir.

Otomotiv sanayi, makine sanayi, savunma ve havacılık sanayi, beyaz eşya, tarım makinaları, robotik, otomasyon, demir çelik sanayi, üretim makineleri gibi metal ürünlerinin kullanıldığı sektörlerde seri üretim ve ar-ge faaliyetlerinde sıklıkla kullanılan parçaların üretimini gerçekleştirir.

Otomotiv dişli ve hareket aktarma parçaları. Makine hidrolik ve pinomatik hareket ve bağlantı parçaları. Kalıplar, maçalar, lokma takımları. Motor bloğu, eksen yatakları.

Metal malzemeler ile düşük tolerans ve yüksek dayanım isteyen basit geometrili makine, motor parçaları, bağlantı elemanları, kalıp elemanları üretimi gerçekleştirilebilir.

Havacılık sanayi, savunma sanayi, demir çelik sanayi, makine sanayi, plastik enjeksiyon üretimleri, kalıp sanayi gibi alanlarda hizmet verilebilir.

Kalıp maçaları, lokmaları. Yüksek dayanım ve düşük tolerans gerektiren havacılık motor parçaları.

CNC, Kesim, Büküm & Kaynak

Lazer kesim, büküm ve kaynak makineleri ile sac metal işleme alanında üretim ihtiyaçlarına büyük oranda cevap verilebilmektedir. 

CNC Router ile de, büyük boyutlarda görsel prototipler işlenebilir, ahşap ve plastik plaka kesim ve şekillendirmesi yapılabilir. Özellikle otomotiv sektörü için kullanılan büyük prototipler bu yöntem ile hızlıca üretilebilir.

Çelik, alüminyum ve bakır gibi lazer kesim işlemine uygun sac metaller ile, makine parçaları, otomotiv parçaları, makine parçaları, asansör gibi metal inşa elemanları, üretim elemanları, rafineri ve maden makineleri parçaları, tarım makineleri, traktör ve savunma sanayi muharebe araçları parçaları, estetik, fonksiyonel ve final prototipleme parçaları gibi alanlarda üretimler yapılabilir.

Tarım sanayi, makine sanayi, otomotiv, elektronik, beyaz eşya, inşaat ve şantiyeler, rafineri ve endüstriyel depolama alanları, endüstriyel gıda, petrokimya, tersaneler, demir çelik ve cam sanayi, savunma sanayi, gibi sektörlerde kullanımı yaygındır

Traktör, asansör, depo kabinleri. Tarım makinelerinin şaseleri. Basınçlı kaplar, makine şase ve konstrüksiyonları. Muharebe araçları gövdeleri. Endüstriyel mutfak ekipmanları, küçük ev aletlerinin metal gövdeleri.

Alüminyum, Ahşap ve Plastik plakalardan prototip, makine ve fikstür, elektrikli araç gövdeleri, kompozit kalıpları gibi ürünlerin üretimi gerçekleştirilebilir.

Endüstriyel Ar-Ge, reklamcılık, makine, havacılık, elektronik gibi sektörlerde kullanımı yaygındır.

Elektronik kart yatakları, elektrikli araç gövdeleri. Prototip kalıpları, ahşap mekanizma parçaları. Drone şase ve kanatları.

Eklemeli İmalat

FDM yazıcılarla kısa ömürlü görsel prototipler ve basit makine parçalarının üretimi gerçekleştirilebilir.  SLA yazıcılarla son ürüne en yakın fonksiyonel özellikleri gösterecek parçaları üretilebilir. Ön seri üretimi başlangıç yatırımı olmaksızın gerçekleştirebilir. Neredeyse tüm ürünlerin görsel ve fonksiyonel prototipleri üretilebilir.

Düşük dayanımlı plastik ve kompozit malzemelerden basit makine parçaları, görsel prototipler, özel tasarımlı parçalar gibi ürünler üretilebilir.

Elektronik, beyaz eşya, otomotiv, reklam, tasarım ve mimari gibi sektörlere hizmet verilmektedir.

Prototip ve maketler. Özel makine bağlantı noktaları.

Yüksek dayanımlı plastik malzemelerden, makine parçaları, motor parçaları, hareket aksam parçaları, fonksiyonel ve final prototipler, özel tasarımlı bağlantı ve aktarma parçaları gibi birçok ürün üretilebilir.

Havacılık, savunma sanayi, otomotiv, elektronik, beyaz eşya, robotik, kimya, eğlence sektörü, test cihazları, makine sanayi gibi sektörlere hizmet verilebilir.

Su altı drone gövdesi, exoskeleton parçaları. Drone gövdeleri, kutu oyunu figürleri. Kontrolcü prototipleri, kontrol masaları.

WhatsApp ile Bizimle İletişime Geçin
1