logo

İstanbul Teknik Üniversitesi'nin teknoloji geliştirme bölgesi.

İletişim İTÜ Teknopark A.Ş.
İTÜ Tasarım ve Prototip Merkezi Binası Reşitpaşa Mah. Katar Cad. No:2/41 İç kapı: 1 34469 Sarıyer, İstanbul, Türkiye
info@1773ituteknopark.com
#
BASIN Kasım 7, 2023

İTÜ “1773 Girişim Hızlandırma Programı” ile Teknoloji Girişimlerini Destekliyor

İTÜ “1773 Girişim Hızlandırma Programı” ile Teknoloji Girişimlerini Destekliyor

İTÜ 1773 Teknopark, programa başvuran 100’ün üzerinde ileri aşama girişim arasından seçilen farklı kategorilerde toplam 15 firma ile girişimcilik ekosistemine yeni bir soluk getiriyor!

İSTANBUL – İstanbul Teknik Üniversitesi’nin teknoloji geliştirme bölgesi olan 1773 İTÜ Teknopark’ın öncülüğünde hayata geçirilen ve Türkiye’nin inovasyon gücüne katkıda bulunmak ve girişimleri bir sonraki aşamaya taşımayı hedefleyen “1773 Girişim Hızlandırma Programı”, 100’den fazla ileri aşama girişim arasından seçilen 15 yenilikçi iş fikrini dünyaya duyuruyor.

Üç farklı kategoride (Akademik Kuruculu Girişimler, İTÜ’lü Girişimler ve Türkiye Genelinden Gelen Girişimler) yapılan titiz değerlendirmeler sonucunda, her biri kendi alanında öncü ve yüksek potansiyel taşıyan girişimler, üç aylık kapsamlı bir hızlandırma programına dahil edildi.

Akademik Kuruculu Girişimler:

  • CASK Yazılım (https://cask.com.tr/): Yeraltı maden kaynaklarının hassas ve verimli bir şekilde modellenmesine yönelik yazılım çözümleri sunan CASK Yazılım, madencilik sektöründeki verimliliği artırmayı hedefliyor.

  • DİVİT (http://www.divit.com.tr/): Geliştirdiği kamera ile entegre gömülü taşıt tanıma sistemi ile güvenlik sektöründe devrim yaratmayı amaçlıyor.

  • HRZ Biyoteknoloji: Özel enzim sentezleri ile sektörel ihtiyaçlara yenilikçi çözümler sunarak Türkiye’de farklı sektörlere ithalata gerek duymaksızın yeni kabiliyetler katmayı hedefliyor.

  • Meteo Enerji (http://meteoenerji.com/): Yenilenebilir enerji sektörüne yönelik mühendislik ürünleri ile sürdürülebilir geleceğe katkıda bulunuyor.

  • Yasa Motor Teknolojileri (https://www.yasateknoloji.com/): Elektrik motorlarındaki verimliliği ve performansı optimize ederek öncü bir rol üstleniyor.

İTÜ Mezunu Kurucuların Girişimleri:

  • Armony (https://armony.app/): Müzisyenler ve müzik tutkunları için özelleştirilmiş bir platform sağlayarak, sanatın ve yaratıcılığın yayılmasına ve müşterisiyle buluşmasına katkı sunuyor.

  • Ecofoni (https://www.ecofoni.com/): Kurumsal düzeyde karbon ayak izi yönetimi imkânları sağlayarak ihracatçıların AB normlarına uyum süreçlerini kolaylaştırıyor ve çevre dostu iş pratiklerini destekliyor.

  • Hyperever (https://hyperever.com/): Gelişmiş robotik sistemler tasarlayarak endüstriyel otomasyon ve savunma sanayinin geleceğini şekillendiriyor.

  • Payeni (https://payeni.com/): Şirketlerin çalışanlarına özel ayrıcalıklar ve indirimler sağlayarak, motivasyon ve bağlılık inşa ediyor.

  • Yomio Drops (https://yomio.com.tr/): Yoğurt bazlı atıştırmalıklarıyla sağlıklı ve lezzetli bir alternatif sunuyor.

Türkiye Genelinden Seçilen Girişimler:

  • CineShort (https://cineshortapp.com/): Kısa film severler için özel bir platform sunarak, film yapımcılarına ve izleyicilere yeni bir buluşma noktası oluşturuyor.

  • Conkur Mosaic (https://www.conkurmosaic.com/): Robotik imalat teknikleri kullanarak doğal taş mozaiklerinin üretiminde devrim yaratıyor.

  • Counterfake (https://counterfake.ai/): Online piyasalarda sahteciliği tespit ederek markaların ve tüketicilerin korunmasını sağlıyor.

  • Gezibilen (https://gezibilen.com/): Seyahat tutkunları için dijital bir rehber olarak, gezginlere eşsiz deneyimler sunmayı hedefliyor.

  • Grower (https://www.withgrower.com/): Pazarlama yönetim sistemi barındıran ürünü ile markaların pazarlama stratejilerini yeniden şekillendiriyor.

Programın açılışında konuşan 1773 İTÜ Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Deniz Tunçalp,  “Seçilen girişimlerimiz, inovasyon ve girişimcilik ruhunu temsil etmenin ötesinde, farklı sektörlerde somut teknolojik ürünler ve çözümler üretiyorlar. Hızlandırma programımız ile bu girişimlerde, sadece üç aylık bir sürede uzun yıllarda ulaşılabilecek bir gelişimi gerçekleştirmeyi  amaçlıyoruz,” dedi.

1773 Girişim Hızlandırma Programı, seçilen girişimlerin belirli ihtiyaçlarına göre tasarlanmış mentorluk, koçluk, ağ oluşturma ve finansal yatırımcı bulma destekleri sağlayarak, onların daha hızlı büyümelerini ve sektörlerinde lider konuma gelmelerini sağlamayı hedefliyor. Program her 3 ayda bir başvuru alarak, her yıl 4 dönemde toplam 60 girişimi destekleyecek.

Daha detaylı bilgi için: https://1773ituteknopark.com/hizlandirma/

Post Tags :

(88) Comments

WhatsApp ile Bizimle İletişime Geçin
1