logo

İstanbul Teknik Üniversitesi'nin teknoloji geliştirme bölgesi.

İletişim İTÜ Teknopark A.Ş.
İTÜ Tasarım ve Prototip Merkezi Binası Reşitpaşa Mah. Katar Cad. No:2/41 İç kapı: 1 34469 Sarıyer, İstanbul, Türkiye
info@1773ituteknopark.com
#

Ana Sayfa >

tpix
FİRMALAR İÇİN 1773 İTÜ TEKNOPARK

Teknopark Nakil Süreci

Herhangi bir teknoparkta devam eden projeniz varken, başka bir teknoparka nasıl geçebilirsiniz?

Başka Bir Teknoparkta Ek Şube Açmak

Firmalar bir teknoparkta projeleri devam ederken, başka bir proje ile bir başka teknoparkta başvuru gerçekleştirip, değerlendirme sürecini geçip, gerekli şartları taşıdıklarını göstererek yer alabilirlier. Mevzuat gereği bir proje iki teknoparkta aynı anda yürütülememektedir.

Firma bu süreçte yeni adreste şube açılışını ticaret sicil nezdinde yapmalı, yeni adresini vergi dairesi ve SGK müdürlüğüne bildirmelidir.

Bir Teknoparktaki Faaliyetini Başka Bir Teknoparka Taşımak

Firma, daha önceden yer aldığı Teknoloji Geliştirme Bölgesinde devam eden bir projesi ile yeni bir teknoparka başvurması durumunda, yeni teknoparkta faaliyete geçmeden önce ilgili proje için halihazırda bulundukları teknoparkın yönetici şirketine “Proje Sonlandırma Formu” doldurularak başvuruda bulunur.

Projenin mevcut teknoparkta sonlandırılmasını takiben, firmaya kabul aldığı yeni bölgede proje onayı verilir ve firma faaliyet yazısı ile birlikte yeni teknoparkta faaliyetine başlar.

Firma bu süreçte adres değişikliği ticaret sicil nezdinde gerçekleştirmek ve değişikliği vergi dairesi ve SGK müdürlüğüne bildirmelidir.

st3
tto3
cropped-maslak
ogrencitakimlari
WhatsApp ile Bizimle İletişime Geçin
1