logo

İstanbul Teknik Üniversitesi'nin teknoloji geliştirme bölgesi.

İletişim İTÜ Teknopark A.Ş.
İTÜ Tasarım ve Prototip Merkezi Binası Reşitpaşa Mah. Katar Cad. No:2/41 İç kapı: 1 34469 Sarıyer, İstanbul, Türkiye
info@1773ituteknopark.com
#

Ana Sayfa >

tpix
1773 İTÜ Teknopark TTO

Üniversite Sanayi İşbirliği

1773 ITU Teknopark TTO
Üniversite endüstrisi işbirliği ekibi, fikirler veya mevcut Ar-Ge faaliyetleri ile endüstri arasındaki ilişkiyi takip eder. Ayrıca, endüstrinin gereksinimlerini ilgili alanlarda çalışan İTÜ akademisyenlerine aktarır.Üniversite endüstrisi işbirliği kapsamında, 1773 İTÜ Teknopark TTO, sözleşme yönetimi, hukuk danışmanlığı, finansal konu takibi, idari süreçlerin yönetimi, sektörel kuruluşlar, akademisyenlerin ve sanayicilerin biraraya gelmesi, üniversite ve endüstriyel ihtiyaç analizi üniversite kaynaklarının en verimli kullanımı için çalışır.

Bu işleri yaparken:
  • Akademisyenleri, iş adamlarını ve sektör kuruluşlarını bir araya getiriyoruz.
  • Teknoloji olgunluk seviyelerini, problemleri ve teknolojik yaklaşımları inceleyerek üniversite-sanayi işbirliğindeki tarafların en doğru kapsam ve derinlikte biraraya gelmesine özen gösteriyoruz.
  • Akademisyenlerin hayata geçirmek istedikleri projeler ve Ar-Ge çalışmalarının ilgili sektör oyuncularına hızlı ve doğru bir şekilde iletildiğinden emin oluyoruz.
  • Sanayicileri ve akademisyenleri belirli çalışma alanlarında bir araya getirerek ortaya çıkan projelerin finanse edilmesine ilişkin modeller geliştirilmesine katkıda bulunuyoruz.
  • Proje teklif dosyasının oluşturulması, sözleşme yönetimi, yasal danışma, finansal sorun izleme, kamu alım süreci izleme ve idari süreçlerinde ilgili proje ekiplerine destek oluyoruz.
tto5
tto3
tto15
tto6
tto14
WhatsApp ile Bizimle İletişime Geçin
1